Výrobci

ZKUŠENOSTI S LÁTKOVÝMI VLOŽKAMI

Látkové slipovky pro jejich barvy
Vzpomínám si na den, kdy jsem poprvé viděla látkové vložky (myslím, že to byla značka Meracus). Nejdřív mi úplně nedošlo, že je to opravdu to, co si myslím. Vložka ... akorát v látkovém provedení. Vzala jsem si ji do ruky a zjistila jsem, že materiál je velmi příjemný. A co teprve ty barvy a vzory!!! Přiznám se, že mojí motivací ke koupi první látkové vložky, byla hlavně barevnost a krása vzoru na vložce.
Koupila jsem si dvě intimky. Jednu růžovo-černou s květinami a druhou tmavomodrou s barevnými puntíky :). Používám menstruační kalíšek a klasické vložky tak nepotřebuji. Slipovky používám jako takovou pojistku v prvních dnech menstruace, kdy občas menstruační kalíšek trochu protéká.
Materiál slipovek je moc příjemný. Na rozdíl od běžných slipovek jsou vzdušnější a nejsou napuštěny různými chemickými látkami. Peru je normálně, s barevným prádlem. Velmi jsem si je oblíbila, takže vás nepřekvapí, že se jejich počet zvýšil :).
Zuzka, 26 let

Ekologie versus pohodlí?
Vždy mi bylo velmi nepříjemné vytváření odpadu při používání jednorázových menstruačních pomůcek. Když jsem ale poprvé slyšela o látkových vložkách, říkala jsem si: "No to snad ne, to je nechutné!" I když to byla ekologické cesta, nezvolila jsem ji. Pak jsem objevila kalíšek a můj problém se vyřešil. Po čase ale přišlo těhotenství a už během něj hrůza z návratu k příšerným nepohodlným igelitům během šestinedělí. Při nákupech látkových plen jsem narazila znovu na látkové vložky a rozhodla se je vyzkoušet.
To, co následovalo, předčilo mé očekávání! Je to neuvěřitelně pohodlné a příjemné. Nadávala jsem si, že jsem to nezkusila už tehdy. Samozřejmě jsem se po šestinedělí zas vesele vrátila ke kalíšku, ale od té doby nedám na látkovky dopustit. 
Praní je samozřejmě ta nejošemetnější část. Já jsem prala vložky společně s plenkami. Na diskuzích jsem našla různé příspěvky jak to nejde – nepochopila jsem, zda ohrožuju já dítě menstruační krví nebo dítě mě svými "míchanými vajíčky", ale každopádně jsme to já i dcera přežily a těšíme se i nadále pevnému zdraví :). A to jsem prala na 60 stupňů (v pracím gelu Ulrich) a nežehlila jsem. Fakt nevím, kdy bych to stíhala … :).
Používání látkových vložek – intimek – je už úplně bez potíží, prát je můžete stejně jako spodní kalhotky.
Ilona, 29 let

Kolik vložek na jednu menstruaci?
Také jsem nevěděla, kolik vložek si mám pro začátek pořídit. Nechtěla jsem utratit moc peněz ... Nakonec jsem se rozhodla pro 10 denních vložek. Pokud peru každý den, tak to vyjde jen tak tak. Myslím tedy, že optimální počet by byl tak těch 15 vložek a bylo by to v klidu. A peru s tím, co dávám zrovna do pračky. Tedy kromě tmavého prádla, aby se mi vložky nezapraly.
Jana, 36 let

Kalíšek a slipovka
Ahoj, já mám na své dny kalíšek MeLuna Soft M s ouškem a jako doplněk a na slabší dny látkové slipovky Meracus. Jsem velmi spokojená, jednoráz už bych si nevzala.
Alena

Praní látkových vložek
Byla jsem moc zvědavá, jak budu vložky přepírat, zda mi to nebude připadat příliš nechutné. Nakonec je to v pohodě, dá se to přirovnat k přepírání špinavých kalhotek. Namočím vložky do studené vody a pak na ně napatlám žlučové mýdlo. Skvěle funguje. Pak vložky vyždímám a peru je na 40 stupňů.
Martina, 28 let